Sramek's farm in Piletice

CALENDAR OF ACTIONS

May 2019

    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Cultural events

May 2019

1

May


Mezinárodní jazzový festival pořádaný v rámci United Europe Jazz Festival 2019 ve spolupráci s městy Banská Bystrica (SK), Salgótarján (HU) a Zakopané (PL). Prrogram festivalu připravujeme.

1

May


 • Nová Akropolis a skupina aktivní ekologie GEA ve spolupráci s KMS NHK a Městskými lesy Hradec Králové vás zvou na ekologickou akci. Prosíme, přihlaste se předem na hradec@akropolis.cz nebo 776 660 006 . Vhodný oděv, obuv a dobrou náladu s sebou!
 • Kde: na pláži rybníka Biřička - Nový Hradec Králové
 • Vstup volný

2

May


 • V KidsPointu budeme mít významnou návštěvu! Přijde se k nám podívat medvídek Wrr. Pokud se s ním chcete seznámit a užít si fajn odpoledne, přijďte v úterý od 16:30 ;)
 • Akci připravujeme pro děti od 3 do 7 let. Vstup zdarma.
https://www.facebook.com/events/622024831564411/

4

May


Chuť jara a podzimu, to jsou 2 největší gastronomické festivaly v Hradci Králové. Centrum města se na jaře a na podzim promění v gastronomickou oázu. Ochutnáte české i zahraniční speciality, moderní gastronomické pochoutky, zakoupíte české regionální a farmářské potraviny.Těšte se na nové produkty z různých koutů světa, které zapijete skleničkou dobrého vína, koktejlu, piva či limonády. Jsme moc rádi za Váš zájem, díky kterému jste nám potvrdili, že tato největší gastronomická akce v kraji se těší velké oblibě a zájmu o kvalitní produkty a pokrmy. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma. https://www.facebook.com/events/417980122067716/

4

May


 • Již 3. ročník oblíbené akce pro všechny milovníky koloběžkování s názvem Noční koloběžkování je tady!
 • V Hradci Králové proběhne v podvečer dne 4. 5. 2019, až se setmí v Hradeckých lesích a je určena pro všechny děti, jejich rodiče, profesionální závodníky na koloběžkách, ale i koloběžkáře-pohodáře i ty, kdo budou na koloběžce stát poprvé.
 • Sejdeme se u Topsports centrum - půjčovny sportovního vybavení v kempu Stříbrný rybník.
 • Noční koloběžkování nabízí mnoho startů, a tak záleží na každém, pro jakou kategorii se rozhodne! Děti čeká světelná stezka plná úkolů, kdy lesní krajinou projíždí po tmě na koloběžce v doprovodu svých rodičů a na jednotlivých stanovištích plní kouzelné úkoly plné světel a odměn. Dospělí si vyberou, zda pojedou "na krev" - závodní okruh na asfaltovém povrchu 10 km, nebo "na pohodu" - stejný okruh, ovšem se skupinou stejně naladěných koloběžkářů-prožitkářů a na všech občerstvovačkách si zastaví na jedno i na pokec a budou vnímat krásu Královéhradeckých lesů s čelovkou na helmě.
https://www.facebook.com/events/957902177753302/

4

May


 • Po úspěšných a beznadějně vyprodaných jarních koncertech roku 2018 se interpreti na prosbu mnoha posluchačů opět spojí a vystoupí v patnácti městech České Republiky.
 • To to mimořádné spojení třech výrazných pilířů české hudební scény. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů, uslyšíte také zcela nové úpravy, které si účinkující připravili speciálně pro tyto koncerty, takže se můžete těšit třeba i na světové premiéry…
https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/dagmar-peckova-hradistan-spiritual-kvintet-spolecny-koncert-122953

4

May


 • Po úspěšných a beznadějně vyprodaných jarních koncertech roku 2018 se interpreti na prosbu mnoha posluchačů opět spojí a vystoupí v patnácti městech České Republiky.
 • Toto mimořádné spojení třech výrazných pilířů české hudební scény. Na pódiu vystoupí nejen samostatně, ale spojí své síly také ve společných skladbách a to napříč hudebními žánry. Kromě stále žádaných a osvědčených hitů, uslyšíte také zcela nové úpravy, které si účinkující připravili speciálně pro tyto koncerty, takže se můžete těšit třeba i na světové premiéry…
 • vstupenky v síti Ticketstream https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/dagmar-peckova-hradistan-spiritual-kvintet-spolecny-koncert-122953

4

May


Antonín Procházka
HOLKA NEBO KLUK
Slavná stejnojmenná prvorepubliková filmová veselohra Vladimíra Slavínského se – podobně jako Hledám děvče na boogie woogie – stala pro „plzeňského Moliera“ startovací plochou k zbrusu nové, trochu nostalgické, ale více komediální „hudební revue“.
Jihočeské divadlo
Antonín Procházka režie

4

May


 • Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec.
 • Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky.
 • Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30.
 • Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace.
 • Navštivte také Zvonění na zvon Augustin 2019 a Svítání na Bílé věži 2019.

5

May


Carmen Y Carmen
Netradiční inscenace v netradičním obsazení.
Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě! Divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní DAGMAR PECKOVÁ a činoherní BÁRA HRZÁNOVÁ. Není proto divu, že se setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.
Hrají: Dagmar Pecková, Barbora Hrzánová, Jan Jiráň, Miroslav Kořínek
Autor: Miroslav Kořínek, Jan Jiráň
Režie: Jan Jiráň
Produkce: JT PROMOTION s.r.o.

PARTNERS OF HRADEC CULTURAL AND EDUCATIONAL COMPANIES

MEDIAL PARTNERS

Facebook

© 2018 Šrámkův statek v Pileticích - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s. r. o. - všechna práva vyhrazena
Programový kód a datová struktura: OMEGA WEB Czech
Design a koncept: FiftyFifty kreativní agentura s.r.o.